Micronex to przystawka umożliwiająca przekształcenie opryskiwacza plecakowego (typu Stihl, Solo, Aremitsu itp.) w opryskiwacz CDA do insektycydów i fungicydów. Wykorzystuje atomizer Micron X-1 wirujący z prędkością 10 000 - 15 000 obrotów na minutę (w zależności od wydajności dmuchawy) i produkujące krople o zbliżonej wielkości zapewniające zalety wynikające ze stosowania technik CDA.

Przystawka Micronex występuje w wersji podstawowej jak i rozbudowanej o uchwyt z zaworem sterującym oraz zbiorniczkiem przelewowym pozwalającym na regulację podawania cieczy w/g wydajności opryskiwacza plecakowego. Dawkowanie następuje także poprzez dławik montowany pomiędzy zbiornikiem opryskiwacza a przystawką.

Po podłączeniu do odpowiedniego opryskiwacza Micronex może donieść oprysk na wysokość 5-8 metrów a także na odległość 10-30 metrów (przy oprysku z wiatrem). Zasięg urządzenia przy zwalczaniu np. komarów może sięgnąć 50 m.

Przystawka Micronex świetnie sprawdzi się przy oprysku np. truskawek czy innych upraw rzędowych a także przy dezynfekcji czy dezynsekcji na przykład zwalczania komarów czy innych uciążliwych insektów. Jej niewielki koszt umożliwia prostą rewitalizację przestarzałych opryskiwaczy plecakowych jak i podniesienie walorów użytkowych nowych urządzeń tego typu.

Dane techniczne przystawki Micronex
Długość 35 cm
Średnica 14 cm
Waga 0.5 kg
Średnica wlotu powietrza 60-68 mm
Wydatek cieczy roboczej 0,02 - 0,5 l/min
Wielkość kropli (mediana) 50 - 100 mikronów (w zależności od wydajności dmuchawy)