Opryskiwacz Micronair AU8000 to spalinowy opryskiwacz plecakowy wykorzystujący atomizer stworzony do oprysków lotniczych. Wydajna dmuchawa, napędzana 2-suwowym silnikiem o mocy 5 KM napędza atomizer zamocowany na końcu elastycznego przewodu.

Prędkość obrotowa atomizera jest regulowana poprzez wychylenie skrzydełek napędowych, za rozbijanie cieczy roboczej odpowiada metalowa siatka, zapewniająca precyzyjną kontrolę wielkości kropli. Silny strumień powietrza unosi oprysk zapewniając dokładne pokrycie i penetrację opryskiwanych roślin.

Środek dawkowany jest z 14-litrowego zbiornika za pomocą dławików pozwalających na ustawienie wielkości przepływu cieczy roboczej. Oprysk można wznowić i zakończyć za pomocą łatwo dostępnego przełącznika.

Szeroki zakres regulacji zarówno przepływu ciecz jak i wielkości kropli umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych od oprysków ULV po opryski wielkoobjętościowe. Zastosowanie nadmuchu poprawia penetrację oprysku w gęstych uprawach, co w połączeniu z zastosowaniem technologii CDA pozwala na znaczne ograniczenie ilości zużywanych środków chemicznych przy jednoczesnym poprawieniu wydajności i jakości oprysku. Umożliwia to także zmniejszenie zawartości chemikaliów w warzywach czy owocach.

Poza kompletnym opryskiwaczem istnieje możliwość nabycia zestawu konwersyjnego do do opryskiwacza spalinowego, zawierającego głowicę AU8000 wraz z niezbędnymi elementami połączeniowymi. Zestaw można stosować do każdego opryskiwacza spalinowego o mocy 5 KM, zapewniającego prędkość wylotową powietrza w zakresie 100 - 125 m/sek.

Głowica AU8000 Opryskiwacz placakowy
Długość: 30 cm Pojemność zbiornika na chemikalia: 14 litrów
Średnica: 15 cm Waga (pusty): 10.7 kg
Waga: 1.5 kg Silnik: 77 cc, 5 KM (3.6 KW) 2-suwowy
Średnica króćca: 65 mm Pojemnik zbiornika paliwa: 2 litry
Prędkość przepływu cieczy: 0.02 – 1.20 litra/min Zużycie paliwa: ok. 2 litrów na godzinę
Wielkość kropli: Regulowana w zakresie 20 - 200 mikronów w zależności od zapotrzebowania. Wydajność dmuchawy: 20 m³/min
Prędkość wylotowa powietrza: 125 m/ sek

Załączniki