Microfit Herbaflex-4 to opryskiwacz przeznaczony do precyzyjnych oprysków herbicydami. Stożkowy dysk rozbija ciecz roboczą na kropelki o przeciętnej wielkości 200 mikronów. Kropla o takiej wielkości jest wystarczająco duża by nie być unoszoną przez wiatr i jednocześnie na tyle mała, by dobrze przyswajały ją roślny.

Dysk napędza silnik elektryczny zasilany z czterech baterii R20 - niski pobór mocy zapewnia ponad 30 godzin pracy na jednym zestawie dobrej jakości baterii. Zużycie cieczy roboczej w przypadku opryskiwacza Microfit Herbaflex-4 wynosi od 10 do 30 litrów na hektar, w zależności od rodzaju terenu i stopnia zachwaszczenia. Szerokość roboczą oprysku można regulować w zakresie 10-50 cm (wersja standardowa) i 15-75 (wersja ze zmienioną przesłoną dysku B120). Wyposażenie opryskiwacza w osłonę gwarantuje wysokie bezpieczeństwo oprysku, co czyni go szczególnie użytecznym w opryskiwaniu miedzyrzędzi na uprawach leśnych i sadowniczych. Wykonanie oprysku na powierzchni 1 hektara uprawy leśnej zajmuje około 10-14 godzin pracy w zależności od trudności terenowych, zużycie cieczy roboczej wynosi w tym przypadku przeciętnie 10 litrów na hektar (stężenie 20% - 2 litry Roundup'u na 8 litrów wody).

Opryskiwacz standardowo wyposażony w osłonę z tworzywa i pięciolitrowy zbiornik plecakowy na ciecz roboczą.

Dodatkowym wyposażeniem opryskiwacza, opracowanym w Polsce są aluminiowe osłony umożliwiające opryski na szkółkach leśnych, zapewniające siewkom 100% bezpieczeństwa. Osłony te dostępne są w szerokościach od 19 do 50 cm.

Dane techniczne opryskiwacza Herbiflex-4
Waga - pusty: 1.5 kg (razem ze zbiornikiem i bateriami)
Waga - gotowy do użytku: 6.5 kg (razem z pełnym zbiornikiem i bateriami)
Zasilanie: 6V (4 baterie R20)
Zużycie prądu: 1.0 W (30 godzin pracy na jednym komplecie baterii)
Prędkość obrotowa dysku: 2800 obr/min
Prędkość przepływu cieczy: 15 - 45 ml/min
Wielkość kropli: 200 µm
Szerokość oprysku: 10 - 50 cm (standard przesłona dyku A90)
15 - 75 cm (opcjonalna przesłona dysku B120)

Załączniki