Opryskiwacze Spraydome i Undavina służą do usuwania chwastów na plantacjach borówki czy porzeczki, w sadach, na plantacjach roślin ozdobnych, winnicach - słowem wszędzie, gdzie chcemy szybko i bezpiecznie usunąć chwasty, osiągając przy tym znaczne korzyści wynikające z oszczędności środków chemicznych.

Wszystkie opryskiwacze z tej rodziny zapewniają całkowicie bezpieczny oprysk herbicydami, dokonywany pod pełną osłoną. Zużycie cieczy roboczej wynosi od 20 do 40 litrów na hektar oprysku. Ilość dostępnych elementów - głowic atomizacyjnych o różnych szerokościach oprysku oraz zbiorników na ciecz roboczą pozwala na skomponowanie zestawu opryskującego dokładnie według potrzeb klienta.

Zestawy przystosowane są do montażu na ciągniku lub quadzie, mogą być także ciągnięte. System czujników umożliwia bieżącą kontrolę pracy głowic.

Spraydome:

Spraydome to całkowicie osłonieta belka herbicydowa mocowana centralnie za ciągnikiem. Urządzenie występuje w trzech wersjach:

  • Spraydome 1524 - umożliwia oprysk pasa o regulowanej szerokości od 1,5 do 2,4 m
  • Spraydome 2034 - umożliwia oprysk pasa o regulowanej szerokości od 2,0 do 3,4 m
  • Spraydome 3049 - umożliwia oprysk pasa o regulowanej szerokości od 3,0 do 4,9 m (na zdjęciu jednostka doposażona w boczne głowice Spraydome 1200)

Ponadto rodzina Spraydome zawiera głowice boczne, umożliwiające poszerzenie opryskiwanego pasa:

  • Spraydome 1000 - szerokość oprysku 1 m
  • Spraydome 1200 - szerokość oprysku 1,2 m

Undavina:

Undavina to rodzina bocznych głowic opryskujących dopełniająca opryskiwacze Spraydome. Głowice Undavina opracowane zostały do oprysków w winnicach, ale ich uniwersalność pozwala na zastosowanie ich w dowolnych podobnych uprawach. Głowice montowane są na krańcach zestawu na uchylnych, elastycznych ramionach. Pozwala to na prowadzenie ich "po pniu" a przez to na dokonywanie maksymalnie efektywnych zabiegów. konstrukcja osłony Undavina umożliwia bezpieczny oprysk w bezpośredniej bliskości roślin, zabezpieczając je zarówno przed porażeniem herbicydem jak i uszkodzeniami mechanicznymi.

Głowice Undavina występują w czterech szerokościach:

  • Undavina 250 - szerokość robocza 25 cm
  • Undavina 400 - szerokość robocza 40 cm
  • Undavina 600 - szerokość robocza 60 cm
  • Undavina 900 - szerokość robocza 90 cm

Załączniki