Atomizer AU8120 opracowano korzystając z 30-letnich doświadczeń w budowie urządzeń do oprysków lotniczych. W tej chwili stosuje się go do oprysków naziemnych w 75 krajach świata. Ciecz robocza rozbijana jest na krople dzięki metalowej siatce.

To unikalne rozwiązanie, powoduje, że strumień oprysku złożony jest z kropli o niemalże jednakowej wielkości. Wielkość kropli oprysku regulowana może być poprzez zmianę prędkości obrotu atomizera. W ten sposób produkujemy kroplę o optymalnej wielkości dla określonego środka chemicznego i dla określonej techniki wykonywania oprysku.

Zalety oprysku atomizerem to zwiększona penetracja upraw, równomierne i gęste pokrycie roślin opryskiem, zmniejszenie ryzyka zniesienia oprysku, zwiększona wydajność oprysku przy jednoczesnych oszczędnościach w ilości cieczy roboczej i środka chemicznego.

Atomizer AU8120 można stosować do modernizacji szerokiej gamy opryskiwaczy sadowniczych z nadmuchem. Konstrukcja atomizera umożliwia łatwą regulację liczby obrotów, zapewniając dużą uniwersalność urządzenia.

Dane techniczne opryskiwacza Herbiflex-4
Waga - pusty: 1.5 kg (razem ze zbiornikiem i bateriami)
Waga - gotowy do użytku: 6.5 kg (razem z pełnym zbiornikiem i bateriami)
Zasilanie: 6V (4 baterie R20)
Zużycie prądu: 1.0 W (30 godzin pracy na jednym komplecie baterii)
Prędkość obrotowa dysku: 2800 obr/min
Prędkość przepływu cieczy: 15 - 45 ml/min
Wielkość kropli: 200 µm
Szerokość oprysku: 10 - 50 cm (standard przesłona dyku A90)
15 - 75 cm (opcjonalna przesłona dysku B120)